אביזרים מומלצים לצילומים בסטודיו

אין מחלוקת על הציוד הנכון הנדרש לסטודיו לצילום. עם זאת, כשהשוק מוצף עם כל כך הרבה אפשרויות, לפעמים הידיעה איזה ציוד לקנות קודם, יכולה להיות מאתגרת. 

אם כבר בחרתם את מיקום הסטודיו לצילום, והכנתם שלטים מוארים שיעזרו ללקוחות למצוא אתכם, הנה כמה פריטים שכדאי שיהיו חלק מאביזרי הסטודיו שלכם כבר מההתחלה.

קליפים ומהדקים

קליפים ומהדקים חיוניים מאוד למשימות שונות, כמו הידוק בד הרקע או העלמת קמטים בדגם,  כדי להציע צילום מושלם. בחנויות לחומרי בניין בשכונה או באינטרנט תוכלו למצוא מגוון של מהדקים. ואם לא תמצאו את מה שמתאים לכם, גם קופסה מלאה באטבי כביסה תוכל לבצע את המשימה.

חצובה

כדי להתחיל לעבוד בסטודיו, תצטרכו להשקיע בחצובה שתוכל להיות רב-תכלית כך שתתאים גם לצילומים מחוץ לסטודיו. עם זאת, ככול שאתם יכולים להשקיע בחלל הסטודיו שלכם, חצובה קטנה היא ציוד חיוני נוסף לסטודיו לצילום, במיוחד אם אתם מנסים לצלם תמונה יציבה.

כרטיס אפור לכיול מצלמה – Calibrated gray card 

החוכמה היא לצלם צילום אחד כמבחן לכל הגדרת תאורה. לאחר מכן להסיר את כרטיס התאורה ולצלם כרגיל. תוכלו להשתמש בצילומי מבחן אלה כדי למצוא את הצילומים המציעים את איזון הצבעים המושלם.

זרועות קסם למצלמה

זרועות הקסם נועדו להחזיק את המצלמה במקומה. ציוד זה מורכב מזרוע פשוטה עם מפרקים מסתובבים בקצה שלהם. אמנם השימוש בזרועות אלה אינו מסובך אבל הן עוזרות גם לצלם הכי טרי למצוא את התמונה שתיראה כאילו שצולמה עבור הירחון הבא של נשיונל ג׳יאוגרפיק.

מעמדי תאורת רקע

בעידן של ימינו לא תמצאו סטודיו אחד לצילום שאין בו מעמד לתאורת רקע. מעמדי תאורת רקע מציעים לכם תאורת רקע פשוטה שחיונית לכל סטודיו לצילום. כצלמים, תהיה לכם היכולת לזרוק אור מתחת למצולמים שיושבים, מאחורי מכונה תעשייתית או אפילו ליד הרצפה – כדי לייצר אפקט תאורה מעולה שיקפיץ את הנושא המצולם.

תאורה מסוג: Monolight

תאורות מונולייט הן חלק נוסף בציוד הסטודיו לצילום, שלעתים קרובות מתעלמים ממנו. עם זאת, כל הצלמים המקצועיים משתמשים בהן. לכול מונולייט שרכשתם מומלץ לחבר כבל חשמלי ארוך במיוחד כדי להבטיח שתוכל לנוע סביב לנושא ולקבל בקלות את הצילום הרצוי לכם.

מד אור

לגופי מצלמות מתקדמים יש כמה הגדרות נהדרות ליצירת אור סביבתי, אבל כל סטודיו לצילום זקוק למד אור שימדוד במדויק את אור הפלאש. זה חיוני במיוחד כאשר אתם משתמשים בפלאש למילוי נושאים עם תאורה אחורית. מד אור יאפשר לכם לבחור בחשיפת פלאש מדויקת. 

ספוט ממוקד

אי אז בשנות ה-80 וה-90 של המאה הקודמת, כל סטודיו לצילום יכול היה להסתדר אך ורק עם האור הטבעי המגיע מהחלון. אבל הסטודיו לצילום בימינו חייב להכיל מגוון רחב של אפשרויות תאורה. ספוט ממוקד מעניק לכם את היכולת להתמקד בכול דבר, החל מפסל עשוי מפלדה אטומה ועד לאביזר אוורירי ושקוף.

 

אביזרים לצילום
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם !
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם
צלם למועדון בת מצווה
צילום אירועים
איך לבחור צלם למועדון בת מצווה?

כשאתה מחפש צלם לאירוע בת מצווה במועדון, ישנם מספר דברים שחשוב לקחת בחשבון כדי להבטיח שהצילומים יצאו מוצלחים ושתקבל את התמונות שאתה רוצה. הנה מאמר

קרא עוד »