מרכיבי המצלמה

מרכיבי המצלמה הם החלקים המכניים והאופטיים של מצלמה היוצרים תמונה. המרכיב החשוב ביותר הוא העדשה, הממקדת את האור מהנושא אל חיישן או סרט רגיש לאור.

עדשת המצלמה היא המרכיב המרכזי אשר לוכד את האור וממקד אותו בחיישן. העדשה מורכבת בדרך כלל מסדרה של עדשות המחוברות יחד ליצירת יחידה אחת, אך בחלק מהמצלמות יש עדשות נשלפות. ניתן לסווג עדשות מצלמה בדרכים שונות: לפי אורך המוקד שלהן, לפי המבנה שלהן או לפי ייעודן.

עדשות המצלמה מסווגות לפי אורך המוקד שלהן – המרחק מהמרכז האופטי של העדשה לנקודת המיקוד שלה באינסוף. אורכי מוקד נעים בין קצר מאוד (זווית רחבה) דרך אורכים רגילים וטלפוטו, כאשר עדשות זווית רחבה בעלות אורכי מוקד קצרים יותר מאשר עדשות טלפוטו רגילות.

סוגי עדשות למצלמה

עדשת מצלמה היא מכשיר אופטי דק הממקד אור מסצנה למישור תמונה. ניתן להשתמש בעדשה כדי למקד אור ליצירת תמונות, כגון בטלסקופ, מיקרוסקופ או מצלמה.

סוגי עדשות:

עדשות פריים

עדשות זום

עדשות מאקרו

ישנם שני סוגים של עדשות מצלמה המשמשות בצילום: פריים וזום. עדשות פריים הן בדרך כלל מהירות יותר מעדשות זום והן יכולות גם להפיק תמונות חדות יותר. ניתן להשתמש בעדשות זום ליצירת מגוון אפקטים, אך לרוב אין להן אותה רמת בהירות כמו עדשות פריים.

עדשות פריים הן באורך מוקד קבוע, מה שאומר שלא ניתן לשנות אותן. זה מושלם לצילום פורטרט, שבו הצלם רוצה לשלוט בעומק השדה ובטשטוש הרקע. הם גם מעולים לצילום בסביבות תאורה חלשה מכיוון שיש להם צמצם רחב יותר מאשר עדשות זום. עדשות פריים הן בדרך כלל זולות יותר מעדשות זום וגם קלות יותר במשקל.

לעדשת זום לעומת זאת, יש אורכי מוקד משתנים כך שתוכל לשנות אותם בהתאם לצרכים שלך. הם מגיעים עם תג מחיר גבוה יותר אבל מציעים צדדיות רבה יותר בכל הנוגע לצילום נושאים מרחוק או מקרוב, תלוי למה אתה צריך אותם.

חשיבות העדשה במצלמה

עדשת מצלמה היא מכשיר אופטי הממקד את האור מהאובייקט המצולם כדי ליצור תמונה אמיתית שלו על משטח רגיש לאור.

העדשה עשויה בדרך כלל מזכוכית או פלסטיק ויש לה לפחות משטח מעוקל אחד. העקמומיות קובעת את אורך המוקד, אשר בתורו קובע את גודל התמונה המוקרנת על הסרט או החיישן. העדשה משפיעה גם על כמות האור שמגיעה לעין שלך כשאתה מסתכל דרכה: ניתן לסווג עדשות כעדשות רחבות זווית, עדשות רגילות, עדשות טלפוטו או עדשות זום.

העדשה היא החלק החשוב ביותר במצלמה. זהו המרכיב העיקרי בקביעת איכות התמונה.

ניתן לסווג עדשה לשני סוגים: עדשות פריים ועדשות זום. עדשות פריים מקובעות לאורך מוקד מסוים, כך שהן לא יכולות להתקרב או להתרחק. עדשות זום, לעומת זאת, יכולות לשנות את אורך המוקד שלהן ולספק מגוון רחב של אורכי מוקד. לשניהם יתרונות וחסרונות משלהם, אך חשוב לדעת מה אתה צריך מהעדשה שלך לפני שאתה מבצע את הרכישה.

העדשה היא החלק החשוב ביותר במצלמה והיא יכולה להשפיע על איכות הצילום.

העדשה אחראית על העברת האור לסרט או לחיישן.

זה גם קובע כמה יהיה בפוקוס, כמה יהיה בטשטוש וכמה עיוות יהיה.

לסיכום

כל מצלמה מורכבת ממספר מרכיבים, אחד המרכיבים החשובים ביותר ללא ספק הוא העדשה שיש לה השפעה רבה על איכות התמונה.

נכתב בשיתוף הממגנטות צילום אירועי ברית מילה בירושלים – חברת הצילום הוותיקה והמובילה.

מרכיבי המצלמה
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם !
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם
צלם למועדון בת מצווה
צילום אירועים
איך לבחור צלם למועדון בת מצווה?

כשאתה מחפש צלם לאירוע בת מצווה במועדון, ישנם מספר דברים שחשוב לקחת בחשבון כדי להבטיח שהצילומים יצאו מוצלחים ושתקבל את התמונות שאתה רוצה. הנה מאמר

קרא עוד »