עניין של זוויות – צילומי כנסים

אחד מהכלים השימושיים והיעילים ביותר עבור העברת מסרים כאלו ואחרים הוא כלי הצילום. קיימות לא מעט זוויות צילום לצד התחשבות בתאורה ובמגוון פרמטרים אחרים, וכל צלם בוחר את הזוויות שלו ומביא לידי ביטוי את אמירותיו כצלם. צלמים מנוסים יודעים להביא לידי ביטוי את הזווית המתאימה להדגשת מוצר / שירות שיבליטו את הרגע הנכון. 

רקע כללי: סוגי זוויות הצילום

לכל זווית צילום יש את החשיבות, הסיפור / המסר והייחודיות לכשלעצמה, כך שכאשר מצולמת תמונה, הצופה בה יקבל את המסר הנדרש בהתאם. עבור צלמים רבים, בין אם חובבנים או בעלי וותק בעולם הצילום, מדובר בנושא משמעותי. זאת מאחר וכל תמונה יכולה לשדר מסרים שונים רק על ידי אדפטציה של זוויות צילום ומשחקי תאורה נכונים.

    • זווית צילום נמוכה – מיקום המצלמה בזווית נמוכה על מנת לתעד את גובה וגודל האובייקט, למשל צילום בני אדם או בניינים. מדובר בטכניקה פופולרית מאוד.
  • זווית צילום מעוף הציפור – משמע, זווית גבוהה, כאשר מיקום המצלמה בזווית גבוהה על מנת לתעד כמה שיותר אובייקטים בעת צילום התמונה הרצויה. למשל, צילומי אירועים וצילומי נוף.
  • זווית צילום קלוז אפ  (תקריב) – מדובר בזווית מאוד נפוצה, בעיקר בתחומי האובייקטים הקטנים, צילומי אוכל ועוד. הצילום הוא מקרוב, כאשר יש לרוב שימוש בעדשות המתאימות לזווית צילום זו.

עניין של זוויות: בחירת זוויות צילום בכנסים

כאשר מדובר בכנסים ובהפקת כנסים, לא ניתן לומר שמדובר בהרצאות / דיונים קלילים, ארוחות ועבודה רגועה. אחד הדברים החשובים ביותר בהפקת כנסים הוא ההתעסקות עם הספקים הכרוכים בכך. בין היתר, צלמים לאירועים. 

תכונה של צלמים: חשוב להקפיד

חשוב לבקש מראש תיק עבודות ולבדוק הלכה למעשה כי הצלם אכן מתעד את אנשי המפתח והאובייקטים הרלוונטיים, חשוב לבדוק עירנות בכל המתרחש לאורח כל האירועים והכנסים כאשר הדגש הוא לדעת לתפוס את הרגעים החשובים שלא יחזרו שוב.

בחירת המצלמות התואמות לצלמי כנסים

חשוב להבין כצלמים את הצרכים שלנו ואת אופן השימוש, בטרם רכישת מצלמה. ברוב המקרים, סביר להניח שהלקוחות יהיו מעוניינים בצילומי אווירה, צילומי דיונים והרצאות, צילומי אובייקטים חשובים. כמו כן, בידקו מהם שיקולי התקציב המתאימים ביותר עבורכם, לצד איכות המצלמה ולצד ביצוע מחקר מקיף על כלל סוגי המצלמות בהתאם לנדרש באשר הן.

מיקום אידיאלי לצילום

על הצלם למצוא את הזוויות הנכונות והמתאימות ביותר לצורך צילומי הדיונים / הרצאות וכל המתרחש בכנס, כך שלא יתפספסו פרטים חשובים בצילום, תוך שיקוף הסיפור / הרציונל והצגת המוצר / שירות שלשמו נוצר הכנס.

בכנסים מסויימים, ניתן אף לצלם בעזרת מסך ירוק לבחירת רקעים שונים בהתאם לאווירה ובהתאם לרצון הלקוח, והוא מאפשר פתרון עבור יצירת כנסים שונים ומיוחדים.

לדוגמה, לקראת תחילת כנס, רצוי שהצלם יתמקם במיקום האידיאלי ביותר עבורו באזור קבלת הקהל, מזווית הראייה שלהם, כך שגם ניתן יהיה לצלם תמונה מרחבית וגם ניתן יהיה לצלם את המוזמנים בצורה הטובה ביותר, מבלי לפספס אף אחד ואף אחת.

המאמר נכתב בסיוע עם אתר https://kldltd.com/he/ 

צלם כנסים
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם !
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם
צלם למועדון בת מצווה
צילום אירועים
איך לבחור צלם למועדון בת מצווה?

כשאתה מחפש צלם לאירוע בת מצווה במועדון, ישנם מספר דברים שחשוב לקחת בחשבון כדי להבטיח שהצילומים יצאו מוצלחים ושתקבל את התמונות שאתה רוצה. הנה מאמר

קרא עוד »