4 טיפים לצילום הפקת חג מיוחדת

החורף מגיע עם חגים מרגשים, כמו, ט״ו בשבט, חנוכה או פורים, וכול צלם רוצה ללכוד את הרגעים המהנים במסיבת החג במצלמה שלו. 

טיפ ראשון: לתכנן מראש

בדיוק כמו שהתכנון חשוב להפקת המסיבה עצמה, כך התכנון חשוב גם כשמדובר בצילום תמונות נהדרות במסיבה. כלומר, כמו שמתכננים מראש את מתנות החג, למשל מארזים לט״ו בשבט או סביבונים לחנוכה, כך חשוב לתכנן מראש גם את הצילום ולהכין תוכנית פעולה שתוודא שהציוד המתאים מוכן לפעולה, לא משנה עד כמה אתם רוצים שהתמונות ייראו ספונטניות.

הנה כמה מרכיבים מרכזיים שהתכנון שלכם צריך לכלול:

 • גוף מצלמה שיעבוד היטב גם בתאורה חלשה: באופן אידיאלי, מומלץ שרגישות המצלמה לאור תהיה נאותה (ISO נמוך פירושו פחות רגישות לאור, בעוד ש-ISO גבוה פירושו רגישות רבה יותר).
 • עדשה מהירה ורב תכליתית: צמצם רחב מאוד מועיל לאירוע שנערך בתאורה עמומה יותר. כיוון שרוב אירועי החג מתקיימים בערב ובתוך החדר, תזדקקו לעדשה רחבה יחסית עם צמצם רחב באופן מקסימלי.
 • סוללות טעונות וכרטיס זיכרון בעל קיבולת גדולה: הדבר האחרון שאתם רוצים, זה שהסוללה תתרוקן או שיגמר המקום בכרטיס הזיכרון במהלך המסיבה. לכן, התייצבו מוכנים היטב, כדי שתוכלו לצלם לאורך כל המסיבה.

טיפ שני: צרו רשימה של צילומים

הכנת רשימה של סוגי הצילומים שתרצו לצלם, תקל עליכם את המלאכה. שאלו את עצמכם:

 • אילו אנשים ישתתפו?

  • האם אתם רוצים לצלם את כולם או רק כמה אנשי מפתח? 
  • האם יש אינטראקציות מסוימות שתרצו לצלם כדי שהתמונות ישקפו את הנאת הנוכחים? המארחים עם האורחים? הורים או סבים עם ילדים? קבוצות ילדים משחקות? אנשים רוקדים?
  • האם במסיבה יהיה טקס ופעילות שתרצו לתעד? כמו שירי ט״ו בשבט או הדלקת נרות.
  • האם במסיבה יהיו מאכלים או קישוטים ייחודיים שכדאי לצלם? אם כן, כיצד ניתן לשלב אותם עם האנשים? נסו לא ללכוד מישהו בדיוק כשהוא לוקח ביס…
  • בקשו מראש את תוכנית האירוע כדי להצטייד מבעוד מועד ברעיונות נהדרים לצילומים.

טיפ שלישי: צרו ציר זמן

ארגנו את רשימת הצילומים לפי ציר זמן שינחה את נושאי הצילום שלכם לאורך כל האירוע. ציר הזמן יכול להיכתב על דף שתוכלו להכניס לכיס, ולהתייחס אליו לפי הצורך. אולי לא תוכלו לחזות בדיוק מתי יתרחש כל אירוע, אבל כן תוכלו לצפות חלק גדול מההתרחשויות במסיבה, ולהיות מוכנים בזמן.

תכננו להגיע מוקדם ולהתחיל מיד בצילומים. השולחן הערוך עם האוכל, לעולם לא ייראה טוב יותר מאשר בתחילת האירוע. בנוסף, תוכלו להשיג תמונות נהדרות כשתצלמו את האורחים מגיעים למסיבה ומברכים את המארחים. 

השתמשו בציר הזמן כדי שתהיו מוכנים במקום הנכון ובזמן הנכון, עבור כל ההתרחשויות החשובות במהלך המסיבה, כאשר אתם שומרים על ערנות שמאפשרת ללכוד כל סצנה בלתי צפויה במסיבה.

טיפ רביעי: צרו אפקטים צילומיים מעניינים

זווית חדה או נטויה, היא טכניקת צילום שבה תוכלו להשתמש כדי לפתח קומפוזיציה אסתטית יותר מאשר סתם עוד סצנה משמימה ורגילה. זוויות שכאלה מעניקות לתמונות שלכם תחושה של דינמיות וחיות, ומשפרות את העברת האווירה המיוחדת שהייתה במסיבה.

עם זאת שימו לב, כאשר אתם משתמשים בזוויות מיוחדות, אתם עלולים ליצור תחושה של בלבול, אם לא תיקחו בחשבון את הקומפוזיציה כולה. לכן, ברגע שתבינו זאת, צילומים שכאלה יוסיפו אפקט נהדר והתמונות שלכם ייראו מלאים בכיף ובשמחה, וזה בדיוק מה שאתם רוצים להשיג כאשר אתם מצלמים את מסיבת החג.

טיפים לצילום הפקת חג מיוחדת
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם !
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם
צלם למועדון בת מצווה
צילום אירועים
איך לבחור צלם למועדון בת מצווה?

כשאתה מחפש צלם לאירוע בת מצווה במועדון, ישנם מספר דברים שחשוב לקחת בחשבון כדי להבטיח שהצילומים יצאו מוצלחים ושתקבל את התמונות שאתה רוצה. הנה מאמר

קרא עוד »